Stalo se

V sobotu 30. listopadu 2019 se v Orlickém Záhoří konal I. Adventní koncert s ochutnávkou pašeráckých dobrot.

V kostele sv. Jana Křtitele byla rozsvícena první  svíce na adventním věnci.  Dětí z místní školy a školky na úvod  zazpívaly vánoční koledu  a  začalo  I. adventní koncertní vystoupení dětského pěveckého sboru Petrklíč z Letohradu s hudebním doprovodem pod vedením  sbormistryně Mirky Stejskalové.

Účinkující a hosté koncertu byli odměněni sladkými pašeráckými dobrotami, které pro tuto příležitost připravily děti z místní školy a školky.

Na Obecním úřadě probíhal tradiční adventní jarmark, nechyběly adventní věnce, keramika, vánoční ozdoby a dekorace, šperky, hrníčky, kalendáře, cukroví, perníčky, výborné pašerácké klobásy, párečky a teplé nápoje.

Po setmění byl  slavnostně rozsvícen vánoční strom a betlém a je tu advent ... 

Z kostela  bylo  k betlému přeneseno adventní světlo, které se během podvečera postupně šířilo mezi návštěvníky.

Akce se konala v rámci projektu "Rok pašeráka" reg. č.CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_008/0002047, který je spolufinancován z prostředků EFRR prostřednictvím Euroregionu Glacensis.

publicita fmp komplet barevna jpg11

 

Další z cyklu putovních adventních koncertů Advent mezi horami, bude v sobotu 7.12.2019 ve 14 hodin v polské Lasówce, v kostele sv. Antonína. Těšit se můžete na smíšený pěvecký sbor STA ALLEGRO z Kudowy Zdrój.

 

Foto: Mgr. Michaela Prouzová 

http://www.orlickezahori.eu/index.php/galerie/category/98-i-adventni-koncert-s-ochutnavkou-paserackych-dobrot-30-11-2019

Orlické Záhoří © 2023 Vytvořila: Monika Vrkoslavová, Bonnydesign.cz, K, T, O L